Odwiedziny przedszkolaków z Königswartha

Nasze zaproszenie przyjęły dzieci z przedszkola w Königswartha i w czwartek 22 czerwca razem ze swoimi wychowawcami zaszczyciły nas swoją obecnością. Od pierwszych chwil panowała radosna i przyjazna atmosfera. Dzieci z naszego przedszkola pochwaliły się swoimi umiejętnościami i zaśpiewały trzy piosenki w języku niemieckim, których nauczyły się w tym roku szkolnym. Wysłuchaliśmy również piosenek i zabaw przygotowanych przez naszych gości oraz wymieniliśmy się własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Główną atrakcją naszego spotkania były warsztaty ceramiczne, w czasie których dzieci poznały technikę ozdabiania wyrobów ceramicznych oraz samodzielnie wykonały wzory na przygotowanych biskwitach. Wykonane prace do złudzenia przypominały oryginalną ceramikę bolesławiecką. Resztę dnia spędziliśmy na podwórku przedszkolnym. Wspólna zabawa i radość z bycia razem była dowodem na to, że warto organizować takie spotkania.

Opracowała: B. Szeremeta