Niepodległa

Świętując 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu uczestniczyły w licznych patriotycznych wydarzeniach.

05.listopada dzieci spotkały się z przedstawicielem Związków Kombatantów Polskich Panią Zofią Bokszańską. Nasz gość opowiedział dzieciom o symbolach narodowych oraz o swoich przeżyciach wojennych.

06 listopada przedszkolaki wysłuchały legendy o powstaniu państwa polskiego, opowiadanej przez Pana Mariusza Urbana, który wykonał także ilustracje do swojej opowieści.

Kolejny dzień upłynął pod hasłem „Śpiewam dla Polski”. Zebrani wysłuchali piosenek patriotycznych śpiewanych przez nauczycielki naszego przedszkola. Wykonano m.in. „Rozkwitały pąki białych róż”, „Serce w plecaku”, „Rota”, „Dziewczyna z granatem w ręce”.

W czwartek odwiedził nas pan Wilhelm Pędlowski, który opowiedział jak wyglądało jego dzieciństwo w czasach wojennych.

Zakończeniem „biało-czerwonego” tygodnia był „ Rekord dla Niepodległej”.

Wszystkie dzieci o godzinie 11.11 uroczyście odśpiewały cztery zwrotki hymnu narodowego.

Wielką radość u dzieci wywołało wypuszczenie napełnionych helem balonów w barwach narodowych.

To był niezwykły czas, który obudził w każdym dziecku ducha patriotyzmu.