,,Muzyczne opowieści- Calineczka i król elfów”

Ważnym zadaniem edukacji przedszkolnej jest wychowanie przez sztukę. Dlatego też w Przedszkolu Publicznym w Nowogrodźcu dzieci uczestniczą w koncertach muzycznych. W obecnym roku szkolnym rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu comiesięczny cykl spotkań muzycznych organizowanych przez Lubuskie Biuro Koncertowe.
W związku z tym 16.12.2019r. po raz kolejny dzieci brały udział w pokazie artystycznym. Tematem przewodnim były ,,Muzyczne opowieści- Calineczka i król elfów”.
Piosenki oraz opowieść głównej bohaterki przeplatane muzycznymi nawiązaniami stanowiły dla dzieci nie lada atrakcje. Dzięki temu mogły się przenieść do krainy muzyki, a przez to miały okazję poznać różnorodne instrumenty muzyczne oraz posłuchać muzyki.