„Mamo, tato, wolę wodę”

Nasze przedszkole po raz kolejny bierze udział w programie edukacyjnym „Mamo, tato, wolę wodę”.

Celem programu jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska. Tegoroczna edycja została wzbogacona o działania proekologiczne.

II i IX grupa przedszkolna dołączyły do drużyny Zdrojka i dowiedzą się jeszcze więcej o wodzie, drugim życiu butelki a także o tym, dlaczego drzewa są tak ważne i jak należy je sadzić.

Bądźmy przykładem! To najprostszy i bardzo skuteczny sposób, aby nauczyć nasze dziecko nawyku picia wody i zasad zdrowego odżywiania. Czasami możliwość naśladowania “dorosłej” czynności jest wystarczającą zachętą. Pamiętajmy, że dając dobry przykład będziemy w stanie zdziałać o wiele więcej niż nakazując czy zabraniając. Nasz wysiłek z pewnością zaprocentuje na przyszłość!

Wszystkich zainteresowanych programem edukacyjnym zachęcamy do zaglądania na stronę www.wolewode.pl, gdzie można znaleźć ciekawe artykuły na temat wody zarówno dla dorosłych jak i dzieci, propozycje zabaw z wodą, informacje na temat żywienia dzieci, bajki i gry edukacyjne.

Opracowała: Wioletta Koziarska