List do Rodziców

Szanowni Rodzice,

W związku z wprowadzonym w kraju stanem epidemii, przedszkola zostały zobowiązane do realizacji zajęć w formie zdalnej od dnia 25 marca do dnia 10 kwietnia 2020 r.

Do świąt się nie zobaczymy 🙁

Funkcjonowanie placówek oświatowych w okresie epidemii koronawirusa ma odbywać się na specjalnych zasadach. Ministerstwo Edukacji opisało je w dwóch rozporządzeniach, odnoszących się do zasad, jakimi mają kierować się placówki oświatowe w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Dla nas wszystkich to trudny czas i postarajmy się go przejść razem, dla dobra dzieci. Nasi nauczyciele podsyłają już Państwu ciekawe propozycje zabaw i zajęć z dziećmi w domu. Na pewno zawsze chętnie odpowiedzą na nurtujące Was problemy. Będziemy wdzięczni, jeżeli na bieżąco będą się Państwo z nami dzielili efektami pracy zdalnej. Niektórzy już to robią, za co z serca dziękujemy.

Dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, szukać rozwiązań sytuacji problemowych.

Dzieci w przedszkolu „uczą się” świata poprzez zabawę, ale pamiętajmy, że dziecko też ma prawo być zmęczone, odmówić wykonania danego zadania. Zapytajmy wtedy: A na co masz ochotę? Co chcesz teraz robić?

Pozwólmy wybierać.

Dziecko świetnie rozwija się, nawet wtedy, gdy buduje z klocków cały dzień, czy pomaga w sprzątaniu, gotowaniu, pracach w ogrodzie. Zachęcajmy do pomocy, pielęgnujmy higienę, a szczególnie CZAS RODZICÓW Z DZIECKIEM – nie tylko teraz – zawsze znajdźmy ten czas.

Bo może zdarzyć się tak, że po epidemii dziecko powie:

Mamo, tato, jak był koronawirus, to było fajnie, bo bawiliście się ze mną 🙂

Życzę wszystkim Zdrowia i Wytrwałości.

Uważajcie na siebie i nie wychodźcie z domu.

Zapraszam również do kontaktu mailowego: przedszkole-nowogrodziec@o2.pl

Odpowiem na wszystkie nurtujące Państwa pytania dotyczące spraw przedszkolnych.

Izabela Żukowska-Maziarz – dyrektor przedszkola