Koncert “Viva Espania”

Dnia 26.01.2016 r. odbył się kolejny już koncert muzyczny w wykonaniu muzyków Filharmonii z Jeleniej Góry. Tym razem przenieśliśmy się do muzycznej Hiszpanii, gdzie dawno temu żył sobie młody byczek imieniem Fernando. Razem z nim wzięliśmy udział w opowieści o walce byków przy utworze Pasodoble i Corrida. Następnie wysłuchaliśmy utworu do tańca Flamenco, podczas którego dzieci grały na tamburynie i kastanietach. Poznaliśmy także hiszpańskie słowa: Buenos Dias i Viva Espania. Te ostatnie dzieci wykrzykiwały wielokrotnie podczas utworu o tym samym tytule.
W koncercie brały udział trzy instrumenty: gitara, trąbka i flet. Uczestnicy bawili się wspaniale, a gorąca, hiszpańska muzyka porywała ich do tańca.
Opracowała: I. Żukowska-Maziarz