Koncert umuzykalniający

10 czerwca 2016 roku po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkaliśmy się z muzykami z Filharmonii w Jeleniej Górze. Tym razem zaprosili nas do wysłuchania koncertu muzycznego zatytułowanego „Ruch drogowy i muzyczny”.  „Bohaterami” występu były trąbka i gitara. Zostaliśmy wprowadzeni w świat muzyki słuchając znanych ścieżek dźwiękowych z filmów takich jak: „Piraci z Karaibów” czy „Podróż za jeden uśmiech” a także fragmentów zaczerpniętych z muzyki poważnej. Dzieci poznały nowe słowa: metronom, batuta i fermata oraz dowiedziały się co one oznaczają w muzyce. Jak zwykle nie mogło zabraknąć zabaw przy muzyce. Mali słuchacze wystukiwali rytm, dyrygowali, naśladowali jazdę samochodem czy pociągiem. Te spotkania z muzyką na żywo pozwoliły nam wejść w całkiem inny, nowy świat niż otaczająca  nas rzeczywistość. Mamy nadzieję, że współpraca z Filharmonią w Jeleniej Górze będzie możliwa także w przyszłym roku szkolnym. A więc…… do zobaczenia po wakacjach!

Opracowała: B. Szeremeta