Koncert muzyczny pt. “Żarty Pani Muzyki”

Dnia 24.05.2017 r. gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków z Filharmonii Jeleniogórskiej. Wprowadzeniem do tematyki koncertu była opowieść o Pani Muzyce Poważnej, której jak się okazało natura jest zupełnie inna. Pani Muzyka lubi śmiać się i żartować. Potrafi wyczarować uśmiech na twarzach dzieci tworząc wesołe nutki. Bawiliśmy się przy utworach takich jak „Bułka z masłem” – pan grający na pianinie, dźwiękiem naśladował smarowanie bułki masłem. Zaciekawił nas także utwór „Słoń” oraz „Duet kotów”. Muzycy zaprezentowali dzieciom takie instrumenty jak puzon oraz obój. Dużą niespodzianką dla nas okazała się gra na maszynie do pisania, która pięknie wkomponowała się w utwór muzyczny. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały jak i brały czynny udział w audycji umuzykalniającej. Pożegnaliśmy muzyków gromkimi brawami i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Opracowała: Alicja Chodorska