Kolejna wizyta w przedszkolu w Königswartha.

15 listopada 2017 roku po raz kolejny odwiedziliśmy naszych przyjaciół z przedszkola „Zwergenland” w Königswartha. Mimo pochmurnej pogody zapowiadał się wyjątkowy dzień. Gdy tylko dojechaliśmy na miejsce zauważyliśmy w oknach przedszkola roześmiane  i machające do nas dzieci. Ucieszyliśmy się, że jesteśmy tam mile widziani. Po serdecznym powitaniu przyszedł czas na zaplanowaną przez gospodarzy niespodziankę. Zaproszono nas do wykonania „bączków”. Potrzebowaliśmy do tego koralików wtyczkowych i specjalnych podkładek. Wszyscy wykonali zadanie dość sprawnie. Najwięcej pracy miała jedna  z nauczycielek, która musiała wszystkie ułożone koraliki zaprasować. Każda mozaika była kolorowa i inna od pozostałych, niektóre miały wzór kwiatowy a inne przypominały ramiona wiatraków. Wyobraźnia dzieci znów nas zaskoczyła. Po posiłku i zabawach w sali przedszkolnej wyszliśmy na podwórko. Dostaliśmy do dyspozycji  rowerki, hulajnogi i inne przedziwne pojazdy, którymi najpierw musieliśmy nauczyć się jeździć. Śmiechu i radości było co niemiara. Po powrocie do sali przedszkolnej zaśpiewaliśmy piosenki i przekazaliśmy przygotowane upominki. Dowiedzieliśmy się także, że jedna z dziewczynek ma urodziny. Koledzy i koleżanki z grupy złożyli jej życzenia a my  postanowiliśmy zaśpiewać jej „100 lat” po  polsku. Była to wyjątkowa chwila. Niestety czas szybko mija i nasza wizyta również. Smutno nam było, gdy się już żegnaliśmy. Wiemy jednak, że niedługo się zobaczymy, ponieważ  nasi gospodarze przyjęli od nas zaproszenie na kolejną wizytą.  Zatem do zobaczenia w kwietniu 2018 roku! Tym razem w Nowogrodźcu!

Opracowała: B. Szeremeta