„Klasyka dla smyka”

Dnia 14 października w naszym przedszkolu po raz kolejny odbył się koncert muzyki klasycznej pt.”Klasyka dla smyka” w wykonaniu muzyków Filharmonii z Jeleniej Góry.

Podczas koncert dzieci przeniosły się w świat małego chłopca Amadeusza. W jego głowie wciąż grała muzyka, a on z łatwością przenosił ją na papier. Komponował melodie  na  klawesyn – odpowiednik dzisiejszego fortepianu.

Ta  umiejętność przyniosła mu sympatię królów i książąt, którzy zwykli nazywać go „cudownym dzieckiem”. Z tego dziecka wyrósł wspaniały kompozytor Wolfgang Amadeusz Mozart.

Muzyka odgrywa ważną rolę w życiu, kształtowaniu osobowości dziecka, w rozwijaniu jego sfery poznawczej i emocjonalnej. Szczególnie korzystnie działa muzyka klasyczna wykonywana na żywo. Ciekawe, może wśród naszych przedszkolaków drzemie wielki talent muzyczny?

Opracowała : B.Różnicka-Kurek