„Jestem bezpieczny”

Już od najmłodszych lat dzieci wprowadzane są w świat wartości dotyczących bezpieczeństwa. Przy podejmowaniu zadań edukacyjnych dla bezpieczeństwa dziecka, ważne jest zapoznanie dzieci ze sposobem radzenia sobie w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu, wzbudzenie czujności  w celu zapobiegania ewentualnym zagrożeniom, wyposażenie dzieci w wiedzę, umiejętności i nawyki bezpiecznego postępowania w życiu codziennym. Aby zrealizować powyższe zadania, w dniach od 12 do 16 października 2016 roku, wszystkie grupy wiekowe z naszego przedszkola, wzięły udział  w realizacji bloku tematycznego „Jestem bezpieczny”.  W przybliżeniu tak ważnej tematyki pomogli nam zaproszeni goście. Przedszkole odwiedzili: strażacy, policjanci, strażnik miejski, ratownik medyczny oraz lekarz pediatra. Dzieci utrwalały zdobyte wiadomości, uczestnicząc w zabawach tematycznych, zajęciach plastycznych, obserwując ruch uliczny. Bawiąc się w salach i na podwórku pamiętały o przestrzeganiu zasad zgodnej i bezpiecznej zabawy. Inicjatywa ta wpisała się już na stałe w treści realizowane przez przedszkole.

Opracowała: B. Szeremeta