„Jesienne zabawy z ziemniakiem”

„Jesienne zabawy z ziemniakiem” – pod takim hasłem 29 października odbyło się spotkanie rodziców i dzieci z grupy VII.

Celem spotkania była wspólna zabawa wszystkich uczestników oraz możliwość zaobserwowania przez rodziców swoich pociech  podczas zajęć i zabaw. Na ten dzień zaplanowano wiele zabaw sportowych  i niespodzianek dla dzieci i rodziców. Na  początek nauczycielka przybliżyła zgromadzonym kilka ciekawostek dotyczących ziemniaka – skąd i kiedy dotarł do Polski. Przedszkolaki oglądały ziemniaki o różnych kształtach i wymyślały jakie potrawy można z nich zrobić. Następnie zebrani zostali zaproszeni do zabaw i konkursów, w których główną rolę pełnił oczywiście kartofelek. Było więc zbieranie pochowanych ziemniaków na czas i rzuty do celu. Okrągłe ziemniaki wyskakiwały z miski, ale i tak wszyscy bawili się wspaniale. Następne wyzwanie to bieg z ziemniakiem na drewnianej łyżce. I z tym trudnym zadaniem wszyscy świetnie sobie poradzili. Mamusie wzięły udział w konkursie na najszybsze obieranie ziemniaków, oraz na najdłuższą obierkę. Następnie  przyszedł czas na twórczość plastyczną. Dzieci z rodzicami zabrały się do pracy i  wyczarowały z ziemniaków grzybki i jeżyki. Uczestnicy spotkania wykazali się ogromną kreatywnością i  powstały bardzo ciekawe prace. Na koniec dzieci otrzymały  opaski na głowę z emblematem ziemniaka a rodzice pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w zajęciu.

Na zakończenie spotkania, na wszystkich strudzonych zabawą, czekało małe co nieco – pieczone ziemniaczki, które wszyscy zajadali z wielkim apetytem.

To było bardzo ciekawe i radosne spotkanie, oczywiście  nie ostatnie…

Opracowała: Małgorzata Sosnowska