“Jesienne inspiracje” – zajęcia otwarte w gr. IX

„Jesienne inspiracje”, czyli jak zrobić coś z niczego, to tytuł zajęć dla dzieci i rodziców, które w środę (28.10.2015r.) odbyły się w IX grupie przedszkolnej.
Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości przez nauczycielkę. Następnie wszystkie dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę  pt. „Jesienny pociąg”.  Przybyli goście mieli okazję sprawdzić się
w zabawach muzyczno-ruchowych m.in. „Jeśli chcesz się bawić…”, „Moje ciało”, w trakcie których dzieci obserwowały swoje mamy i były szczęśliwe, że mogą wspólnie się bawić.
Po tak wesołym początku przeszliśmy do kolejnego zadania jakim było wykonanie pracy plastycznej
z jesiennych liści. Uczestnicy mieli do wyboru wykonanie: bukietu jesiennego lub zwierząt z liści. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na forum a następnie umieszczone na wystawie.
Wspólne wykonywanie prac  sprawiło wiele radości i satysfakcji nie tylko podopiecznym ale także ich najbliższym. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze. Spotkanie było doskonałą okazją do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, zapoznania się z ich osiągnięciami i zachowaniem w grupie rówieśniczej jak .
Dziękujemy rodzicom za obecność, przyniesione materiały do zajęć oraz zaangażowanie.
Opracowała: Wioletta Różnicka