FERIE 2015

WARSZTATY BALONOWE

W czasie ferii zimowych w naszym przedszkolu odbywało się wiele ciekawych zajęć. W piątek 23 stycznia 2015 roku dzień poświęcony był uwielbianym przez dzieci, kolorowym balonikom. Zorganizowane zostały warsztaty balonowe, na których dzieci mogły dowiedzieć się kilku ciekawostek na ich temat, zapoznać się ze sprzętem każdego „baloniarza”, zobaczyć krótki pokaz modelowania balonów oraz spróbować własnych sił w ich pompowaniu i skręcaniu. Początkowo nieśmiało, z obawy przed pęknięciem, później chętnie każdy przedszkolak z bardzo niewielką pomocą wykonał balonową pszczółkę, szablę oraz kwiatka. Dzieci bardzo skupiały się na stworzeniu odpowiedniego kształtu i zachowaniu proporcji. Były zachwycone ciekawymi figurami, które samodzielnie stworzyły z niepozornych balonów oraz zdziwione, że służą one do takich celów. Kiedy dzieci dowiedziały się, że z balonów mogą zrobić wszystko, a ogranicza je tylko wyobraźnia od razu zaczęły proponować kolejne bryły, których wyglądu w balonowej wersji byłyby ciekawe.

Opracowała Paulina Chmielowiec

 

ZWYKŁA GAZETA MOŻE BYĆ NIEZWYKŁA

Zanim wyrzucimy gazetę do śmieci, pomyślmy czy się nam ona jeszcze czegoś nie przyda.

Dzieci z Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu, podczas ferii zimowych, poznały wiele sposobów wykorzystywania gazet. Uczestniczyły w różnych zabawach z gazetami, używały ich do ćwiczeń, dmuchały na nie, rwały na kawałki, rzucały nimi do celu, a na koniec wyklejały gazetami różne kontury.Dzięki tym działaniom przedszkolaki rozwijały sprawność manualną, kształciły wyobraźnię, rozładowywały emocję a przede wszystkim dobrze się bawiły.

Opracowała: DanutaBurdyna

no images were found

 

ĆWICZYMY PRAWIDŁOWĄ POSTAWĘ

Wady postawy ciała są współcześnie powszechnym zjawiskiem. Dotyczą nie tylko dzieci i młodzieży ale także i dorosłych. Aby wytworzyć nawyk trzymania prawidłowej postawy ciała u dzieci stosuje się zabawy i ćwiczenia gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Taki zestaw zabaw i ćwiczeń zaproponowany został dzieciom w czasie trwania ferii zimowych. Przedszkolaki  ćwiczyły wszystkie mięśnie odpowiedzialne za właściwe ułożenie ciała przy pomocy prostych przyborów sportowych. Uważnie słuchały poleceń i starały się je poprawnie wykonać. Stosowały również odpowiednie ćwiczenia oddechowe Te różne formy aktywności fizycznej wywołały u dzieci radość  i satysfakcję z wykonania zadań. Po zakończeniu zabawy, dzieci wiedziały jak prawidłowo przyjąć właściwą sylwetkę. 

Opracowała: B. Szeremeta

no images were found

EKSPERYMENTY W PRZEDSZKOLU (28.01.2015r.)

Kolejny dzień ferii w przedszkolu upłynął pod znakiem zabaw o charakterze badawczym. Przedszkolaki miały okazję przeprowadzać proste doświadczenia, eksperymenty i obserwacje. W zdumienie wprawiło je zniknięcie monet pod szklanką z wodą, dziwna piłeczka – kangurek z jajka. Dowiedziały się jak można wyjąć z wody metalowy przedmiot za pomocą magnesu, dlaczego igła może pływać na powierzchni wody. Wykorzystując pole elektryczne zabawiły się w Kopciuszka oddzielając pieprz od soli. Najwięcej frajdy sprawiły doświadczenia ze słoikiem wciągającym wodę oraz pienisty wulkan. Te proste eksperymenty okazały się wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu nowych wrażeń, emocji i radości.

                                                                                                        Opracowała: U.Kawałko

 

no images were found

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE pt.”ZRĘCZNA OŚMIORNICA”

W kolejnym dniu ferii zimowych 29 stycznia (czwartek) dzieci z Przedszkola Publicznego wzięły udział w zajęciach plastycznych. Po zabawie ruchowej w “Kolory”, dzieci odpowiadały na pytanie “Jak wyglądałby świat pozbawiony kolorów?”. Następnie zapoznały się ze sposobem wykonania pracy plastycznej “Zręczna ośmiornica” techniką stemplowania wewnętrzną stroną dłoni i palcami. Nowa forma pracy wzbudziła w dzieciach ciekawość, radość i uśmiech. Powstały wesołe, kolorowe prace.

                                                                                  Opracowała: Danuta Pokora

no images were found

 

GRENLANDIA KRAINA WIECZNEGO LODU

W ostatni dzień ferii w przedszkolu dzieci zapoznały się z Grenlandią krainą wiecznego lodu. Poprzez ułożenie puzzli-mapy, miały okazję zobaczyć, w którym miejscu znajduje się największa wyspa na świecie, jaka odległość dzieli ją od Polski, jak nazywają się rdzenni mieszkańcy wyspy ( INUICI ), a także jak wygląda ich życie codzienne. Dzieci chętnie brały udział w wesołych zabawach ruchowych z chustą animacyjną, wysłuchały krótkiej bajki o życiu INUITÓW, a na koniec wykonały obrazki dotyczące Grenlandii.

Opracowała: Bogusława Kosior

no images were found

 

 

FERIE W PRZEDSZKOLU W ZEBRZYDOWEJ

W czasie ferii organizowano różnorodne zajęcia w celu uatrakcyjnienia  pobytu dzieciom w przedszkolu. Każdy dzień przebiegał pod innym hasłem. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia pod hasłem:

Zabawy z balonami – dzieci zapoznały się z techniką dmuchania balonów i tworzenia z nich różnych wytworów np. kwiatka, pszczółki, szabli. Zajęcia te sprawiły dzieciom wiele radości i chętnie bawiły się wykonanymi przez siebie balonowymi zabawkami. (Prowadząca: Pani Paulina)

Zajęcia kulinarne – pieczenie gofrów. Dzieci zapoznały się z techniką przygotowania ciasta gofrowego, pomagały w przygotowywaniu. Po upieczeniu dzieci samodzielnie dekorowały gofry dżemem, bitą śmietaną, owocami i kolorowymi cukiereczkami. Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem i dzieci ze smakiem zajadały przygotowany samodzielnie deser. (Prowadząca: Pani Małgorzata)

Zabawy z wykorzystaniem gazet celem których było rozwijanie naturalnej ruchliwości i umiejętność współpracy z rówieśnikami. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną „Gazetowa wydzieranka”. (Prowadząca: Pani Danuta B.)

Gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem przyborów gimnastycznych i chusty animacyjnej. (Prowadząca: Pani Małgorzata)

Zajęcia plastyczne- zieci zapoznały się z nową techniką plastyczną- malowanie kolorowymi kostkami lodu na podłożu oklejonym watą. Miały okazję zobaczyć i samodzielnie doświadczyć jakie kolory powstają z połączenia barw podstawowych.    wizualnych jak i sensorycznych. (Prowadząca: Pani Bogusława)

W czasie ferii miały też miejsce zabawy integracyjne z uczniami klas I, III, IV, V ze SP w Nowej Wsi. Starsi koledzy czytali dzieciom bajki, a także uczestniczyli w zajęciach plastycznych, ruchowych. Wspólnie grali w gry planszowe i układali puzzle.

Opracowała: Małgorzata Sosnowska

no images were found