Dzień Sportu w naszym przedszkolu

O tym, jak ważny jest ruch w życiu małego dziecka, nie trzeba nikogo przekonywać. Uprawianie sportu  daje mnóstwo radości, poczucie spełnienia i piękne, zdrowe ciało. Ale nie tylko. Uczy też wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnej słabości i wiary w siebie. To także świetna lekcja zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole. Mając to na uwadze, zaprosiliśmy naszych przedszkolaków do udziału w grach i zabawach ruchowych organizując Dzień Sportu.

Konkurencje sportowe odbywały się w dwóch grupach wiekowych: dzieci młodsze 3-4 latki,  i dzieci starsze 5-6 latki. Każdy przedszkolak mógł wziąć w nich udział, potwierdzając wykonanie polecenia odciskiem zamoczonego w farbie palca, na przygotowanej kartce. Prawidłowe wykonanie wszystkich zadań wzbudziło w dzieciach ogromną radość i zadowolenie.

Dzień pełen emocji zakończył się lodową niespodzianką, przygotowaną przez Radę Rodziców naszego przedszkola.

Opracowały: B. Szeremeta, A. Górak