Dzień Przedszkolaka

W dniu 18 września w Przedszkolu Publicznym w Nowogrodźcu  dzieci po raz kolejny obchodziły swoje święto, czyli Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W uroczystości wzięły udział dzieci w wieku 3 – 6 lat,  które do przedszkola przybyły nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale także ubrane w wyznaczonym kolorze (każda grupa inny kolor).

Z tej okazji Pani Dyrektor Małgorzata Kwiotek złożyła przedszkolakom najserdeczniejsze życzenia, a Pani Jolanta Łach odczytała list skierowany do dzieci od Rzecznika Praw Dziecka. Następnie wszystkie młodsze dzieci były świadkami niezwykłego wydarzenia – Pasowania na Starszaka, podczas którego 5-6 latki wspólnie przystąpiły do ślubowania, a następnie dzielnie pokonały specjalnie przygotowany tor przeszkód, którego metę stanowił łuk z kolorowych balonów. Na mecie Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na starszaka. W nagrodę każde z nich otrzymało order starszaka. Bohaterowie tego dnia z powagą przystąpili do uroczystości i na koniec wyrecytowali wiersz „Ja Przedszkolak dzielny…”. Następnie wszyscy udali się na plac zabaw, gdzie mogli brać udział w zabawach ruchowych przygotowanych przez wychowawców lub swobodnie korzystać z przyrządów. Dla wszystkich uczestników była przewidziana niespodzianka –  każdy starszak otrzymał wykonaną z balonów sowę- symbol mądrości.

Śmiech, głośny doping oraz uśmiechy na twarzach dzieci to dowód na to, że uroczystość była udana i sprawiła dzieciom radość.

Opracowała: Wioletta Różnicka