DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W Przedszkolu Publicznym w Nowogrodźcu  tradycją jest zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu dziecka, dlatego dzieci z poszczególnych grup wspólnie ze swoimi wychowawczyniami przygotowały dla nich program artystyczny. Ze względu na ferie zimowe oraz skromne możliwości lokalowe, święto obchodzone było przez kilka dni w poszczególnych grupach.
Na uroczystości  przybyli nie tylko zaproszeni dziadkowie, by podziwiać występy swoich wnucząt, ale także inni członkowie rodzin. Dzieci bardzo przeżywały odwiedziny najbliższych,  na ich twarzach było widać ogromną radość i skupienie.
Repertuar był bardzo bogaty; wychowankowie zaprezentowali  widowiska o Bożym Narodzeniu, podczas których można było usłyszeć kolędy i pastorałki. Zaproszeni goście  wysłuchali także wierszy i piosenek dedykowanych dla szczególnych w tym dniu gości. Dzieci pięknie zaprezentowały swój program artystyczny, a goście ze wzruszeniem go wysłuchali. Wszyscy z dumą patrzyli na małych artystów, którzy włożyli wiele starań i wysiłku w to, aby w jak najlepszy sposób wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek.
Na zakończenie dzieci wręczały bliskim własnoręcznie wykonane prezenty. Spotkania upłynęły w bardzo miłej atmosferze.

Opracowała: Wioletta Róznicka