Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu w Zebrzydowej

Dnia 23.01.2017 r. w Świetlicy Wiejskiej w Zebrzydowej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez dzieci z grupy X i XI.

21 i 22 stycznia to dni niezwykłe, pełne uśmiechów i wzruszeń dla  wszystkich dzieci oraz  ich babć i dziadków.

Na wstępie wychowawczynie przywitały wszystkich przybyłych gości ciepłymi słowami. Jako pierwsze na scenie pojawiły się dzieci z grupy młodszej ,,Słoneczka”. Przedszkolaki wraz ze swoją  panią przygotowały piękny program artystyczny. W większości był to pokaz taneczny, który został dopełniony wierszykami  i piosenką dla Babci i Dziadka. Mali artyści zostali nagrodzeni ogromnymi brawami. Występ był bardzo udany, dzieci świetnie poradziły sobie z wszystkimi trudnościami.

Następnie na scenie pojawiła się grupa dzieci starszych ,,Motylki”, które przygotowały bardzo bogaty program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe związane tematycznie ze świętem Babci i Dziadka. Każde dziecko miało możliwość wyrecytowania wierszyka dla swoich ukochanych babć i dziadków. Poprzez wiersze, piosenki i tańce, dzieci mogły wyrazić swoje uczucia kochanym babciom i dziadkom.

Na zakończenie panie wspólnie z dziećmi złożyły życzenia wszystkim gościom, a potem przedszkolaki obdarowały babcie i dziadków upominkami, w postaci pięknych laurek z życzeniami.  Nasi goście wraz z wnukami udali się na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Atmosfera podczas całej uroczystości była wspaniała, pełna pozytywnych emocji i radości. W oczach zaproszonych gości można było zaobserwować wzruszenie i radość.

Opracowała : Aneta Górak