Dni otwarte w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi

W piątek 16.02.2018 roku w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi zostały zorganizowane Dni Otwarte Szkoły, na które zostały  zaproszone dzieci z grupy XI  i ich rodzice. To najlepsza okazja, by poznać daną placówkę. Dni Otwarte Szkoły maja na celu oswoić najmłodszych z nowym miejscem, tak aby wyjście z przedszkola i przejście do szkoły odbyło się płynnie, bez zbędnego stresu. Pan Dyrektor przywitał dzieci i życzył im udanego pobytu – na ten dzień zaplanowano wiele atrakcji. Najpierw dzieci obejrzały salę lekcyjną, w której będą się uczyły od września. Poznały też nauczycielkę, która będzie wychowawcą klasy pierwszej. Następnie wysłuchały opowiadania o kosmosie w wykonaniu uczniów klasy trzeciej. Później przedszkolaki wspólnie z uczniami wykonały pracę plastyczną w grupach na temat wysłuchanego tekstu. Po zajęciach twórczych przeszliśmy na salę gimnastyczną, gdzie odbyły się różne konkurencje sportowe. Kolejnym etapem wizyty było oprowadzenie przez nauczycielkę po szkole i zapoznanie z różnymi pomieszczeniami (biblioteka, gabinet Dyrektora, sekretariat, pokój nauczycielski, gabinet logopedy, toalety). Odwiedziliśmy także dzieci z oddziału przedszkolnego, z którymi braliśmy udział w zabawach kołowych ze śpiewem, a uczniowie klasy drugiej przygotowali dla nas pyszną sałatkę owocową. Na koniec podziękowaliśmy za zaproszenie i mile spędzony czas oraz zaprosiliśmy starszych kolegów do odwiedzenia naszego przedszkola w najbliższym czasie.

Opracowała: Małgorzata Sosnowska