DNI ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU

Przedszkole jest pierwszym ważnym ogniwem w procesie edukacji. Dziecko, przekraczając po raz pierwszy próg przedszkola, rozpoczyna nowy etap w swoim rozwoju. Moment ten należy do najbardziej trudnych i znaczących w jego życiu. Dla wielu dzieci oznacza on pierwsze kontakty z dużą grupą rówieśników, rozstanie się z najbliższymi osobami, zaistnienie i funkcjonowanie w nowym środowisku. Dni adaptacyjne przeznaczone były dla dzieci, które rozpoczynają edukację w naszym przedszkolu i ich rodziców. Odbyły się one od 22.08.2016r. do 24.08.2016r.

Spotkania zostały przygotowane w celu stworzenia dzieciom łagodnego startu w oddziale przedszkolnym oraz wytworzenia serdecznej atmosfery, sprzyjającej zdobywaniu zaufania do naszej placówki.

Po przywitaniu dzieci i rodziców przez nauczycielki, nastąpiło zapoznanie się z salami zabaw, łazienką, szatnią i kuchnią. Następnie dzieci bawiły się wspólnie zabawkami. Chętnie brały też udział w zabawach integracyjnych, zabawach ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej i kolorowych baloników.

Wszystkim naszym, nowym przedszkolakom życzymy udanego startu na drodze edukacji.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i pracownicy Przedszkola Publicznego w Nowogrodźcu

opracowały: Jolanta Łach i Danuta Pokora