“Bal karnawałowy”

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest atrakcją i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia.
27 stycznia 2016r. w naszym przedszkolu odbył się  „Bal karnawałowy”. Dzieci z utęsknieniem czekały na ten dzień ozdabiając swoje sale balonami i serpentynami.
Zabawę rozpoczęto prezentacją strojów karnawałowych. Pomysłowość rodziców nie miała granic – przygotowali oni dla swoich pociech bardzo oryginalne i ciekawe przebrania. Po prezentacji rozpoczęły się tańce i pląsy przy rytmach wesołej muzyki. Były one przeplatane zabawami oraz konkursami przygotowanymi przez nauczycielki.
W przerwie dzieci miały czas na słodki poczęstunek, a także była okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wiele radości, a uśmiech nie znikał z ich twarzy ani na chwilę.
Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.
Opracowała: B. Różnicka-Kurek