„BĄDŹ UWAŻNY”

We wtorek 17 stycznia 2017 r. nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze policji.  No początku spotkania w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” jeden z funkcjonariuszy przeczytał dzieciom wiersz o tematyce zimowej.

Następnie policjanci przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi przypomnieli przedszkolakom jakie miejsca są bezpieczne do zabaw i spędzania czasu wolnego w trakcie zimy. Wspólnie przypomnieli numery alarmowe oraz wyjaśnili jak należy postępować w przypadku niebezpiecznej sytuacji. Jednak głównym tematem spotkania było uświadomienie dzieciom jak ważne jest zachowanie zdrowego rozsądku oraz zasad bezpieczeństwa w trakcie ataków terrorystów. Dzieci dowiedziały się jak należy zachować się gdy w pobliżu usłyszą strzały, gdzie należy zgłosić podejrzany pakunek, co zrobić gdy zaczepia obca osoba.

Dzieci dostały cenne wskazówki jak postępować, by być bezpiecznym, otrzymały także planszę i ulotki, które na co dzień mają przypominać o zachowaniu bezpieczeństwa.

Opracowała: Wioletta Koziarska