„Babcia i dziadek kochają nas i zawsze mają dla nas czas…”

Wszystkie wnuczęta doskonale wiedzą jak wspaniale babcie i dziadkowie opowiadają bajki, śpiewają kołysanki, pocieszają i przytulają kiedy wnuczęta są smutne oraz jak dużo ciepła i miłości mają dla swoich wnucząt. Dlatego w piątek 20 stycznia 2017 r. dzieci z VII, VIII i IX grupy przedszkolnej postarały się by ich babcie i dziadkowie miło i wesoło spędzili czas w przedszkolu. Od rana niecierpliwie oczekiwali na swoich wyjątkowych gości, by móc zaprezentować program artystyczny pod hasłem „Babcia i dziadek kochają nas i zawsze mają dla nas czas…” przygotowany wspólnie z wychowawcami .

Na wstępie nauczycielka przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, zaprosiła do wspólnej zabawy i oddała głos małym aktorom. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Dopełnieniem odświętnej atmosfery było obdarowanie zaproszonych gości pięknymi własnoręcznie przez wnuków wykonanymi laurkami i upominkami. Na koniec nauczycielka złożyła wszystkim babciom i dziadkom serdeczne życzenia okazji ich święta, zaprosiła do częstowania się łakociami i wspólnych fotografii.

Frekwencja była wspaniała.  Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze i  piosenki, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie i w szczególny sposób podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Był to niezwykły dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków.

Opracowała: W.Koziarska