Dnia 12. 04. 2018 r. po raz kolejny gościliśmy w naszym Przedszkolu muzyków
z Filharmonii Jeleniogórskiej. Odbył się koncert pt: „Historia o magicznym kwiecie”. Muzycy przedstawili utwory, które w magiczny i bajkowy sposób opisują wiosenny krajobraz.

Muzyka wzbogaca doświadczenia dziecięce wprowadzając je w świat nowych melodii, tańca, instrumentów. Tak było i tym razem. Podczas spotkania przedszkolaki poznały historię Kwiatka Pięciopłatka, który spełniał życzenia innych. Bajkowej atmosferze towarzyszyły takie instrumenty jak klarnet i klarnet basowy. Dzieci zapoznały się z ich budową a także dźwiękami, które wydają.

Podsumowaniem naszego spotkania był taniec przepiórek, dzięki któremu dzieci
w miłej atmosferze włączyły się do wspólnej zabawy. Poprzez taką formę aktywności przedszkolaki rozwijają poczucie wspólnoty, odpowiedzialności oraz umożliwiają one tworzenie podstawowych więzi społecznych. Tym oto elementem tanecznym pożegnano artystów, a i braw nie zabrakło.

Opracowała: I. Podgórska